Új munka törvénykönyve 2019 season

  1. Tej és méz - kniha | Panta Rhei
  2. Könyvkritika: Rupi Kaur – Tej és méz

Mert csak így érdemes élni, még ha a végén kicsit mindig belehalunk is. Sok vers foglalkozik a szakítás fájdalmával, a veszteség fajtáival, a fájdalom megélésével. Azzal, hogy mi mindent teszünk a saját lelkünkkel, hogy mennyire mélyről is fel tudunk állni, és hogy szakítás és szakítás között mekkora különbség lehet. Az én egyetlen tanácsom a 15 helyett: Lélegezz. A negyedik, a gyógyulás című ciklus nekem kicsit közhelyesebb volt a többinél, de érdekes elgondolkodni a versek kapcsán például a szépség természetéről, az erős nőkről, a szőrkérdésről (igen…), az elfogadásról (magunk és egyben mások elfogadásáról). A négy ciklus szép ívet ad a kötetnek, mindegyik más és más oldalról érinti meg a lelket. Központozás nincs, vannak viszont illusztrációk a szerzőtől, játék a fekete és fehér színnel, a tejjel és a mézzel. Azt hiszem, a versek őszintesége adja a kötet igazi erejét, illetve valószínűleg jó pillanatban kell elkapni ahhoz, hogy ne érezzük közhelygyűjteménynek. Nekem fantasztikus volt, a tavalyi év egyik legmegdöbbentőbb élménye.

Tej és méz - kniha | Panta Rhei

  • Győr legjobb éttermei
  • Tej és méz könyv ár
  • Matematika érettségi 2010. október - MEGOLDÁSOK
  • Tej és méz könyv rendelése
  • Feltöltős villanyóra trükkök

Nem tudom, hogyan éltem volna meg a tavalyi év végét e nélkül a kötet nélkül. Ilyenkor döbben rá az ember, hogy mennyire igaz, hogy nem csak mi olvassuk a könyvet, hanem a könyv is olvas minket. Engem ez most nagyon betalált, ott volt velem, segített lélegezni. Már az első vers olyan szinten odab*sz, hogy az ember megborzong és felnyög, a végén pedig azon gondolkoztam, hogy lesz ebből kritika, mikor nem tudom letenni, még főzés közben is vissza-visszatérek lopva hozzá, és mikor minden második verset kiírom belőle, annyira megérint. Versek és rövid prózai írások váltják egymást a kötetben, négy ciklusba rendezve. A szerző azt írja, "ez itt egy utazás / verseken át az életben maradás felé (…) / ez itt a szívem / a kezedben / ez itt a fájdalom / a szeretet / a törés / a gyógyulás. " Az első, a fájdalom talán a legerősebb, többször éreztem azt, hogy istenem, de fáj, és mégis falom. Nőiségről, nőről és férfiról, a nők szerepéről és helyéről, az erőszak minden fajtájáról, testiről, lelkiről, családon belüliről.

Könyvkritika: Rupi Kaur – Tej és méz

Olyan szempontból is, hogy a prózaversek (mint már más kötetnél is írtam) számomra felfoghatatlan dolog, és azok nekem tényleg nem tetszettek, akkor is, ha témáját tekintve fontos dolgokról ír. A magyar kiadás nem rossz, de nekem borzasztóan furcsa volt, hogy a lapok keményebbek, és fehérebbek, mint a normál kötetnél. Egyrészről megértem, másrészről nekem nem is nagyon tetszett. A borító is furcsa, kicsit más anyagú, ez is furcsa és picit negatív volt a könyvvel kapcsolatban. spoiler Nagyon jó kezdeményezés a Könyvmolyképzőtől, hogy nyitnak az új felé. Remélem, hamarosan Rupi Kaur másik verseskötete is megjelenik, sőt, azt is remélem, hogy más, hasonló, YA/NA vagy egyszerűen a nőiességgel kapcsolatos verseskötetek is meg fognak jelenni. Én nagyon szeretném, biztos vásárló lennék:)

  1. Hu haul
  2. Izületvédő biotech usa
  3. Formula racing játék 3
  4. Mester és margarita dvd